DENEME VERİ TABANLARI
VERİ TABANI ADIAÇIKLAMAERİŞİM LİNKİ
Dentistry & Oral Sciences Source Diş hekimliği fakülteleri için hazırlanan, bu alandaki tek tam metin veri tabanıdır. Alanındaki tüm konuları detaylı bir şekilde kapsamasının ve zengin indekslemesinin yanı sıra, bu disiplindeki en çok takip edilen akademik dergileri ve kitapları tam metin olarak sunan Dentistry & Oral Sciences Source veri tabanı, bilimsel dergiler için önemli bir skorlama kuruluşu olan Eigenfactor’ün Diş Hekimliği Dergi Sıralaması’nın en güncel versiyonu olan Eigenfactor 2015’teki ilk 25 derginin12 tanesini tam metin olarak; 12 tanesini ise yalnızca indeks olarak içerir.Erişim için Tıklayınız.
AcademindexSağlık, fen ve sosyal bilimler alanlarında 1 milyondan fazla makaleden oluşan uluslararası bir atıf indeksidir.Erişim için Tıklayınız.
Akademisyen OnlineSağlık bilimleri ve Tıp başta olmak üzere tüm akademik bilim alanlarında 2500’ü aşan kitap sayısı ve 27.000’i aşan kitap bölümlerinin yer aldığı bir e-kitap platformudur.Erişim için Tıklayınız.
CINAHL Ultimate
CINAHL Ultimate, hemşirelik, ebelik ve destek sağlık bilimleri profesyonelleri için yeni otorite araştırma aracıdır. En iyi hemşirelik dergilerini tam metin olarak içerir ve diğer tüm CINAHL veri tabanlarından daha fazla uluslararası dergi kapsamı sunar.
Erişim için Tıklayınız.
ENGINEERING Source
Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler, araştırmacılar ve profesyoneller için hazırlanan Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin olmak üzere toplamda 3.000’den fazla yayını indeksleyen, mühendislik alanları için tasarlanmış birincil tam metin veri tabanıdır.
Bilişim sistemleri, biyomühendislik ve bilgisayar, enerji sistemleri; çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat, makina, petrol ve doğal gaz mühendisliği ve temel mühendislik ile ilgili tüm alanları eksiksiz olarak kapsayan bu otorite veri tabanının seçkin içeriği, American Society of Civil Engineers, Elsevier Science, John Wiley & Sons, Inc., Springer Science & Business Media, Oxford University Press ve Wiley-Blackwell gibi birçok lider yayıncıdan derlenmiştir.
Erişim için Tıklayınız.
MEDLINE Ultimate
MEDLINE Ultimate, tıp uzmanları ve araştırmacıları için eşsiz kanıta dayalı ve hakemli tam metin içeriği sunar. En iyi tıp dergilerini tam metin olarak içerir ve diğer tüm MEDLINE veri tabanlarından daha fazla uluslararası dergi kapsamı sunar.
Erişim için Tıklayınız.
Cochrane Library
Cochrane Library Veritabanı Kanıta dayalı Tıp veritabanıdır. Genel hedefi, dünya çapında her gün uygulanan tedavilerin bağımsız olarak değerlendirilip kontrolleri yapılarak mümkün olan en iyi sonucu uzmanlarına sunmaktır. Sağlık alanında karar verme sürecini iyileştirmek, desteklemek için farklı türde yüksek kaliteli, bağımsız kanıtlar içeren bir veri tabanı koleksiyonudur.
Erişim için Tıklayınız.
Royal Marsden Manual of Clinical Nursing Procedures
Hemşireliğin ana kaynaklarından biri olarak görülmektedir. 350’den fazla klinik prosedür içermektedir. Hemşireliğin tüm alanları ve seviyeleri için uygundur. Prosedürlerin yanı sıra hemşirelik öğrencileri için bir çok “case study” içermektedir.
Erişim için Tıklayınız.

Kezana Türkiye

Türkiye'deki prestijli üniversitelerin en kapsamlı açık erişim koleksiyonlarını içeren güçlü ve kullanıcı dostu araştırma platformu; tüm kullanıcılarımız için ücretsiz ve sınırsız, tam metin arama imkanı sunar.

Geniş bir Tez, Dergi ve Makale koleksiyonuyla; akademisyenler tüm içerik ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, dijital içerik göndererek koleksiyonlara katkıda bulunarak büyütebilirler.


Erişim için Tıklayınız.


Tümer ALTAŞ Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi Veri Tabanı

Tümer ALTAŞ A.Ş. Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veri tabanı (e) YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL, İBT sınavlarına hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veri tabanıdır.Erişim için Tıklayınız.

Lecturio

Klinik Öncesi Eğitim ( Pre-Clinic ) ve Tıp Eğitimi müfredatını tam olarak kapsayan bir içeriktir.
Erişim için Tıklayınız.
JoVE

2006 yılında yayın hayatına başlayan, makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli video veri tabanıdır.


Erişim için Tıklayınız.

Legaling

İngilizce-Türkçe Hukuk Terimleri Veri TabanıErişim için Tıklayınız.
ProQuest Publicly Available Content

Açık Erişim Veri Tabanı

Erişim için Tıklayınız.

UptoDate Advanced

Klinik Karar Destek

Erişim için Tıklayınız.
Ortho | Search
Bone&Joint Publishing, kısa bir süre önce ortopedi uzmanları için tamamen ücretsiz bir platform oluşturmuştur. Ortopedi ve travmatoloji alanında çalışan herkes bu platform üzerinden ilgilendikleri alanda yayımlanan makaleleri, konferans tutanaklarını, podcastleri, videoları ve çok daha fazlasını ücretsiz olarak tarayabilmektedir.
Erişim için Tıklayınız.
dMags Dergi Platformu
dMags Dergi Platformu, 600’den fazla Türkçe popüler kültür dergiyi orijinal baskı formatında dijital ortamda kullanıcılara sunmaktadır.
Erişim için Tıklayınız.
Turcademy
Türkiye'de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye'deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.
Türkiye'deki 20 yayınevinin yayınlamış olduğu farklı alanlarda 10.000'in üzerinde Türkçe akademik kitap Turcademy veri tabanı üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Turcademy veri tabanı bünyesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Kültür Koleksiyonları içerisinde ders kitabı, akademik kitap niteliğindeki binlerce Türkçe kitap kullanıcılar ile buluşmaktadır. 
Erişim için Tıklayınız.